Aqua Facial

Aqua Facial

AQUAFACİAL

Günümüzde en etkili cilt yenileme sistemleri arasında yer alan Aquafacial cildin ihtiyacı olan bakımı yapmaktadır. Parlak, temiz ve duru bir cilt için Aquafacial son zamanlarda en etkili yöntemdir.

AQUAFACİAL NEDİR

Aquafacial, cildin temizlenmesi, parlaklık kazanması ve nemlenmesini sağlayan bir yüz bakım uygulamasıdır. Aquafacial profesyonel teknikler kullanılarak özel bir cihaz yardımıyla yapılmaktadır. Aquafacial uygulamasında buhar kullanılmamaktadır. Ancak uzman gerekli gördüğünde işlem öncesi buhar uygulaması yapabilmektedir. Cihazın sahip olduğu vakum özelliği sayesinde cilt yüzeyinde bulunan; siyah nokta, ölü deriler vb. unsurlar ortadan kaldırılmaktadır.

AQUAFACİAL UYGULAMASI

Aquafacial uygulamasında ilk olarak cildin vakum sistemiyle temizlenmesi ile başlamaktadır. Ardından çeşitli bakım ürünlerinin cilde sürülmesi ile diğer aşamalara geçilir. Cildin durumuna göre oksijen, radyofrekans, jeet peel uygulanır. Bu işlemin ardından LED tedavisine başlanır. Günümüzde oldukça popüler bir cilt bakım yöntemi olan Aquafacial, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok farklı ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Aquafacial uygulama yöntemi ile;

Cilt yüzeyinin temizlenmesi

Nemlendirme ve serum uygulaması

Oksijen bakımı ile dokuyu yenileme

Rf ile lifting etkisi

Özel solüsyonları ile sivilce kurutma etkisi

LED ışık uygulaması ile cildi güçlendirme etkisi vb.

farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntemlerin süreleri ve içeriğinde farklılık görülebilir. Bu farklılıkların temel nedeni her cilt tipi için farklı bir uygulama yönteminin geliştirilmiş olmasıdır.


1. ARINMA


Ölü cilt hücreleri çıkarılır ve taze, pürüzsüz cilt ortaya çıkar.

Aqua

 

2. SOYMA

Bu yumuşak pul pul dökülme gözeneklerdeki birikintileri yumuşatmaya yardımcı olur ve derinlemesine temizlik hazırlar.

 

Aqua

 

3. DERİN TEMİZLİK

 

Kirlilikler ve çözünmüş sebum birikintileri, bir vakum ile gözeneklerden dışarı çekilir.

Aqua

 

4 AQUA SOLİSYON

 

Antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve hyaluronik asit, girdaplı çamur ucu ile cilde girer.

 

Aqua

4 OKSİJEN

Aqua

5 LED IŞIK

Aquafacial ,oldukça sağlıklı bir uygulama yöntemidir. Herhangi bir ciddi yan etkiye sahip olmayan bu uygulama, cildin kısa süre içinde yeniden toparlanmasına ve kendini yenilemesine yardımcı olmaktadır. Profesyonel teknikler kullanılarak yapılan uygulamadan yaralanarak daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Aqua

Aquafacial hangi Yaş Grubu İçin Tavsiye Edilir?

Aquafacial yaptırmak için herhangi bir yaş şartı bulunmamaktadır. Tüm cilt tiplerine, yaş gruplarına ve kişilere göre farklı uygulama ve seanslar yapılabilmektedir. Özellikle kuru ve hassas cilt yapısına sahip, yaşlanma etkilerinden kurtulmak isteyen kişiler için Aquafacial tavsiye edilmektedir.

Aquafacial uygulamasının sağlık açısından ciddi yan etkisinin olmaması, bu tedavi yönteminin tüm dünyada yoğun olarak tercih edilmesini sağlamıştır. Herkes için rahatlıkla uygulanabilen Aquafacial, cilt onarımı ve tazelenmesi için önemli bir alternatiftir.

Hangi Cilt Tipi Aquafacial İçin Uygundur?

Aquafacial cihazı cilt tipi fark etmeksizin uygulanmaktadır. Hassas, kuru ve hızlı yaşlanan cilt tipleri için tavsiye edilmektedir. Uygulamadan oldukça kısa süre sonra cildin yeniden toparlanmaya başladığı ve tazeliğini uzun süre koruduğu gözlemlenmektedir. LED teknolojileri kullanılarak yapılan tedavide amaç ciltteki kolejeni uyarmak, kızarıklığa yatkın cildin sakinleşmesini sağlamaktır.

Aquafacial Uygulamasının Zararları Var Mıdır?

Tüm cilt tipleri için ideal özelliklere sahip Aquafacial uygulaması ile ciltte iltihap, kızarıklık veya kabuklanma gibi durumların oluşması beklenmemektedir. Günümüzde uygulanan en güvenli cilt bakım yöntemlerinden biri olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.