Bay Kalıcı Epilasyon

Kalıcı Epilasyon

Bayanların sorunu olduğu gibi erkeklerinde en büyük sorunları arasında yer alan vücut kılları her erkeğin yaşadığı önemli sorunlardandır. Gerek psikolojik gerekse özgüven açısından problem oluşturabilmektedir. Tabi bu soruna en büyük çözümü sunan kalıcı epilasyon acısız ve ağrısız kalıcı çözüm sunmaktadır.

Son zamanlarda erkeklerde kalıcı epilasyona yoğun bir ilgi göstermekte. Artık erkekler de istenmeyen kılar için sıklıkla kalıcı epilasyon tercih ediyor.

Erkekler epilasyon da sırt, göğüs, kasık, kemer altı, kalça, bacak ve genital bölge de istenmeyen kıllardan kurtulmak için tercih edilen bölgedir.

Ancak genellikle genital bölge en çekimser davranılan bölgedir. Bunun başlıca sebebi epilasyonun bölgeye zarar verebileceği şeklinde yanlış bilgi ve varsayımlardır. Epilasyon pigmentasyon olayı olduğu için yüzeyden gelen akımı kıl köklerimiz hapseder, dolayısıyla bunun çevre dokulara zarar verme ihtimali mümkün değildir.

Kalıcı Epilasyon :

  • Acısız ve ağrısız bir işlem sürdürebilmek için öncelikle kalın kıl yapısına uygun teknoloji ile işleme başlanır.
  • Ve bu esnada cilt yüzeyi buz başlık yöntemi ile soğutulur.
  • İlk 4-8 seansta kalın kıl yapısı yok edilmesi hedeflenir.

Genital Bölge Epilasyonda alanında deneyimli erkek estetisyen-hemşire ile hizmet vermekteyiz.

Kalıcı epilasyonu zararlı mıdır?

Kalıcı epilasyonunun vücuda zararlı olduğu konusunda halk arasında genel bir yanılgı bulunuyor. Kalıcı epilasyonun vücuda herhangi bir zararı yoktur. Epilasyon için kullanılan foto epilasyon ışınları sadece orta deriye kadar ulaşabilir. Yani deri altında veya iç organlara ulaşması mümkün değildir.

Erkekler en çok hangi bölgelere epilasyon yaptırıyor?

Epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı her geçen gün artıyor. Birçok erkek sırt, kulak içi, boyun ve ense bölgelerine epilasyon yaptırıyor. Bunlarla birlikte erkekler; ayak üstü, bacak, kalça, göğüs, el üstü, kollar ve sakal bölgesine de kalıcı epilasyon uygulayabilir.

Genital bölgeye kalıcı epilasyon kısırlığa sebep olur mu?

Birçok insan kalıcı epilasyonun genital bölgede zararlı olduğunu ve kısır yapabileceğini iddia ediyor olsa da bu iddianın aslı yoktur. Epilasyon için genital bölgeye uygulanan foto epilasyon ışınları orta deriden daha aşağıya ilerleyemediği için bir sağlık sorununa neden olmaz.

Konuyla ilgili doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.