Kaş Vitamini

Kaş Vitamini

Kaşlar, yüz ifadesinin tamamlayıcısıdır. Yanlış biçimlendirilmiş kaşlar, yüzün bütün anlamını değiştirir, bakışları farklılaştırır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için kaşların doğru bir şekilde biçimlendirilmesi şarttır. Kaş şekillendirmenin önündeki en önemli sorun ise zaman içerisinde kaşın bütününde meydana gelen seyrekleşmelerdir. Bu tip durumlarda kaş vitamini uygulaması sayesinde kaşların eski görüntüsüne kavuşması sağlanabilir. Uygulama, farklı vitaminlerin karıştırılmasıyla elde edilen özel bir kokteylin kıl köklerini güçlendirmesi esasına dayanır.

Kaşlarınızı Güçlendirin

Bilindiği üzere kaş güçlendirmek ya da yenisinin çıkmasını sağlamak için hint yağı, badem yağı vb gibi doğal yöntemlerin kısmen de olsa faydasını görsek de etkili bir çözüm için mutlaka daha profesyonel vitamin karışımlarının derinin altına nüfus edecek şekilde uygulanması gerekmektedir. İşinin uzmanı kişilerce, profesyonel merkezlerde yapılmalıdır. Yapılan kaş vitamini uygulamasından sonra, yukarıda bahsettiğimiz yağları dilerseniz evde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kaşlarınız hacimli, belirgin ve gür görünmesini, aynı zamanda yüzünüze doğal bir ifade vermesini ve kalıcı olmasını istiyorsanız kaş vitamini uygulamasını tercih edebilirsiniz. Kaş vitamini kaşlarınızın performansını artırmak, doğal olarak güçlenmelerini sağlamak için uygulanan bir yöntemdir ve ortaya çıkan görüntü tamamen sizin kendi kaşlarınıza aittir. Öte yandan uygulamanın ne derece başarılı olacağının, kullanılan ürünlerin kalitesine ve uzmanın tecrübesine bağlı olduğunu da unutmamanızı öneririz.

Kaş vitamini uygulaması nasıl olur?

Kaş vitamini uygulaması; dökülmüş ya da yanlış alım sonucu küsmüş, incelmiş kaşları güçlendirmek amacıyla kaş köklerine vitamin yüklemesi işlemidir. Kaş vitamini uygulaması küsmüş ya da dökülen kaşların canlanıp gürleşip tekrar çıkmasını amaçlayan profesyonel bir uygulamadır. Kaş vitamini uygulaması kalıcı makyaj, microblading, dövme ya da kaş ekimi demek değildir. Toplamda 4-6 seanstan oluşur. 15 günde bir seansa gelmeniz önerilir. Kaş vitamini tedavisi sonrası kişi yine yanlış kaş alımına devam ederse, kaşların tekrar küsme ihtimali her zaman vardır. Kaş vitamini uygulaması mutlaka işinin uzmanı kişilerce, profesyonel merkezlerde yapılmalıdır.

Kaş vitamini uygulaması kimlere uygulanabilir?

Kaş dökülmesinin en önemli nedeni aslında bilinçsiz kaş almadır. Bilinçsiz şekilde yapılan kaş alımları ilerleyen süreçte kıl köklerinin zayıflamasına yani “kaşların küsmesine” neden oluyor. Kaşları zayıflayan ya da dökülen kadınların yaşadığı problem büyük oranda bununla alakalıdır. Kaş vitamini uygulamasının en başarılı olduğu alan, kaş küsmesine bağlı dökülmelerdir. Bunun yanında yaş, stres, yetersiz beslenme gibi sorunların yarattığı durumlarda da kaş vitamini uygulaması oldukça başarılı sonuçlar verir.

Kaş vitamini uygulaması kimlere uygulanmaz?

Kaş ve kirpiklerimizi sadece yanlış müdahale sonucunda kaybetmeyiz. Kimi zaman da tiroid rahatsızlıkları, atopik dermatit, saç kıran, kemoterapi gibi hastalıklar sebebiyle de kaş ve kirpiklerimizi kısmen veya tamamen kaybedebiliriz. Bu gibi durumlarda öncelikle kaybın nedenini öğrenmemiz gerekir. Örneğin kaş kaybının sebebi egzama veya bir mantar enfeksiyonu ise mutlaka dermatolog gözetiminde hastalık tedavi edilmelidir. Hastalığın tedavisinin bitiminde kaşların tedaviye ne derece yanıt verdiği gözlemlenir. Bazı durumlarda tedavi sonrası dökülen kaş ve kirpikler kendiliğinden geri gelebilir. Bunu olmadığı durumlar içinse kaş vitamini uygulaması düşünülebilir.