Mesostar

Mesostar

“Ağrı ve acı olmadan ciltte kollajen uyarılıyor, cildiniz yenileniyor”

Günümüzde artık birçok kişinin tercih ettiği mesostar, son dönemlerde hastalara iğnesiz, acısız, ağrısız, kolay uygulanan, morluk oluşturmayan, etkin bir çözüm sunuyor.

Mesostar Nedir?

Mesostar, elektroporasyon yoluyla çalışmaktadır. Monopolar düşük voltajlı elektriksel akımla oluşan mikro-kanallar ve polarizasyon yardımı ile hazırlanan ürünler cildi geçerek, hedef dokuya transfer edilmektedir. Yapılan çalışmalarda mesostar sistemi iğneli yönteme göre daha homojen bir ürün uygulaması sağladığından daha etkili sonuçlar vermiştir. Aslında bu sistem gelişmiş ülkelerde başarılı bir teknik olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Güzellik tabancası olarak da adlandırdığımız Mesostar‘da cilt altına basınç yönetimi ile iletilen ürünler, yeni kollajen oluşumunu da destekleyerek cildi canlandırır.

Her uygulama kişinin problemine göre hazırlanmış ürünleri içerir (gevşeklik ve sarkma, saç dökülmesi, ciltte güneş hasarı veya anti-aging yani yüz gençleştirme gibi). Hassas ciltler mesostar uygulaması için engel değildir.

Mesostar sonrası dikkat edilecek hususlar:

  • Mesostar uygulaması sonrasında 10 ila 15 saat arası uygulama yapılan bölge suya değmemeli.
  • 4 saat makyaj yapılmamalı
  • Kanser, inme, iltihaplı cilt hastalıkları, kalp pili olanlara mesostar yöntemi uygulanmamalıdır.

“Ciltteki leke ve matlık, ince kırışıklıkların çözümü için acısız bir yöntem”

Cilt altı dokularını yenileyerek, cildin yeni yapıtaşlarının gelişimi için olanak sağlayan mesostar yüz, boyun, göğüs, dekolte bölgelerinde yaşanan sarkma ve gevşeme ve kırışıklıklar üzerine onarıcı etkisi vardır. İğne ile yapılan uygulamalardan korkan hastalarımız için önerdiğimiz etkin ve yeni bir yöntem. İğneli uygulamalardan ayrıldığı nokta sadece daha kısa sürede uygulanabilmesi ve acısız olması. Ciltte canlanma ve yenilenme için önerdiğimiz mesostar, cihaz yardımı ile uygulanan basınç sayesinde ürünler direk cilt altına nüfus edebilme özelliğine sahiptir.

“Ciltteki birçok uygulamayı tamamlayıcı olarak da kullanılabilmekte”

Ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesinin yanı sıra, cildin eksilen nemini, canlılık ve parlaklığını kazandırır ayrıca cilt lekelerinde de mesostar cihazıyla birçok uygulama kombine edilerek de önerilmekte. Cilt ihtiyacına göre belirlediğimiz yöntemler ile bireylerin isteklerine ve memnuniyetine göre uygulanacak yöntemleri belirliyoruz.

Ciltte gözenek temizliği sonrası da uygulanabilen bu mesostar yöntemi ile kırışıkları önlemede sağlanacak etkinin arttığını gözlemliyoruz. Cilt altındaki kollajen ve elastin gibi yapıtaşlarını uyararak etki sağlayan bir yöntem olan mesostar ile artık acısız güzellik hayal değil….