Radyo Frekans

Radyo Frekans

Radyo Frekans uygulaması, hastalarda herhangi bir kesik veya ameliyat izi oluşturmaksızın uygulanan, cerrahi olmayan, ağrısız bir uygulama yöntemidir. Bu sebepten cerrahi müdahalenin henüz erken olduğu yıpranmış yorgun ciltler için tercih ediliyor.

Su içeren bütün dokuları hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek, kontrollü bir şekilde radyofrekans dalgalarının çok derin dokulara geçmesine (iletilmesine) yol açmadan ısıtmaktadır. Radyofrekans, ciltte kolajen sentezini tetiklerken, cilt altı yağ dokusu metabolizmasını da hızlandırarak bölgesel incelme sağlar. Bunun yanı sıra, selülitin oluşmasına neden olan fibröz bantlara etki ederek selülitli bölgeyi sıkılaştırır. Cilt altına verilen ısı fibroblastları tetikleyerek cildin sıkılığını arttırıyor ve cilt daha genç ve dolgun bir görünüme kavuşuyor. Bu nedenle yönteme cilt ütüsü de denilmektedir.

İnce kırışıklıklar ve çizgilerde, yanak bölgesinde, daha belirgin olan yüz sarkmalarında, gıdı bölgesindeki sarkmanın iyileştirmesinde, boyundaki yatay bantların giderilmesi gibi pek çok yüz gençleştirme uygulamasında kullanımı mevcuttur.

Yüz ve vücut bölgelerine uygulanan seans sayıları 6 ile 8 arasında değişebilmektedir. Ancak 2 seansın sonunda gözle görülür sonuçlar elde edilebilir.