Sıkça Sorulan Sorular

Kalıcı Epilasyon

Kalıcı epilasyon, vücutta istenmeyen kılların, ışık demeti kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesidir. Kıllanmanın önüne geçilmesinde, yok edilmesinde en önemli ve en etkili yöntemdir.
Tedavi süresi kişinin ten rengi, kıllarının yoğunluğu, kıl rengi, uygulanan bölge, kullanılan cihazla bağlantılı olmakla beraber üç ile on seans arasında değişir.
Evet. Üretilen enerji bir ışıktır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Ayrıca herhangi bir kanserojen etkisi yoktur. kalıcı epilasyonun güvenilirliği ve tesiri, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA ( Food and Drag Association ) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır. Lenf, ter, yağ, süt bezleri ve üreme organlarına bir etkisi yoktur..
Hemen hemen vücudun bütün bölgelerine kalıcı epilasyon uygulaması yapılabilmektedir
kılları koyu renk olan herkese, 12 yaşında itibaren kadın ve erkeklere kalıcı epilasyon uygulanabilir. İstenmeyen ve bazen aşırı olabilen kıllanma için pek çok epilasyon yöntemi bulunmaktadır. Bunların içinde “kalıcı epilasyon” ağrısız kolay uygulanabilmesi ve etkili olması sebebiyle en çok tercih edilen yöntemdir. Mükemmel sonuçlar beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip kişilerde alınmaktadır. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir. Yine de renksiz kıla ve siyah tenli kişilere kalıcı epilasyon uygulanmamaktadır.
Henüz klinik çalışmalar olmadığından herhangi bir olumsuz etki bildirilmemiş olmasına rağmen bebeğin oluşumunun gerçekleştiği ilk 3 aylık dönemde kalıcı epilasyon uygulamıyoruz.
Kalıcı epilasyon uygulamasının kalıcı bir yan etkisi yoktur. Uygulama esnasında kıl köklerinin, enerjiden etkilendiğini gösteren hafif kabartılar ve kızarıklıklar oluşabilir. Ancak uygulama bölgesinde oluşabilecek bu durum çok kısa bir süre içerisinde kaybolacaktır.
Acı hissi kişiden kişiye değişmektedir. Artık cihazların soğutma sistemleri çok etkili olduğundan acı minimum düzeyde, yok denilecek kadar azdır.
Kalıcı epilasyon uygulanacak bölgeye 20 gün içerisinde kökten alım (ağda, cımbız, ip, epilatör aletleri v.b) yapılmamış olması gerekmektedir.
Kalıcı epilasyon uygulanacak bölgedeki kılların sarartılmamış olması gerekmektedir.
Kalıcı epilasyon uygulanacak bölgede makyaj malzemesi olmamalıdır.
Gerek görülen durumlarda kalıcı epilasyon öncesi bölgeye test atışı yapılıp bilgiler kişisel dosyaya kayıt edilir. Bu sayede seanslarda uygulanacak doz belirlenir ve tedavi planlanır.
Kalıcı epilasyon uygulanacak bölgeye lokal anestezik kremler çoğunlukla etkili soğutma sayesinde gerekmemektedir.
Kullanım şekli ile ilgili bilgiler uzmanlarımız tarafından kişilere verilecektir.
Uygulamadan 15 ile 20 gün sonra bazı bölgeler için kontrol seansı vardır.
Kişi kalıcı epilasyon uygulamasından sonra 24 saat özellikle çok sıcak suya maruz kalmamalıdır.
kalıcı epilasyon uygulamasından sonra 15 gün süreyle güneşe çıkılmamalı, çıkılacaksa mutlaka en az 30 koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır. Bu kremler 2–4 saatte bir yenilenmelidir.
Uygulama sonrasında tüyler 5 ila15 gün içerisinde hafif uzayarak kendiliğinden dökülecektir.
Çok kuru cilt yapısına sahip kişilerde dökülmeler 20 günü bulabilir. Nemlendirici kullanılarak cilt normalleştirilirse dökülmeler daha hızlı olacaktır. Kese, lif, peeling uygulaması da yapılabilir.
Seans aralıkları yüz bölgesinde 1 ay, vücut bölgesinde 2 aydır.
Seans aralıklarında kökten alma işlemi yapılmamalı, sadece kısaltılmalıdır.
Seans sayıları yüz bölgesi için ortalama 10–12, vücut bölgesi için ortalama 8 seanstır.

Seanslarınıza düzenli gelmeniz tedaviden gerekli etkiyi almanız açısından önemlidir.

Thalia güzellik salonunda ön görüşmeler ücretsizdir. Bu görüşmede aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulacaksınız.

Selülit

Selülit deri altındaki yağ dokusunun düzensizliği nedeniyle cildin portakal kabuğu gibi görünmesi durumudur.
Selüliti etkileyen progesteron hormonu aktiftir. Benzer şekilde polikistik over hastalığında da söz konusu hormonda artış olur ve tedavisi için doğum kontrol hapı kullanmak gerekir. Kistik durumda haplar ne yazıkki selüliti artırır.
Genetik faktörler Hareketsiz yaşam Dengesiz beslenme(alkol, sigara) Hormonların etkisi Doğum kontrol hapları Gebelik Duruş bozukluğu Dolaşım bozukluğu Kabızlık
Selüliti tanımak ve teşhis etmek kolaydır. Erken evresinde selülitler dışarıdan bakıldığında görülmez. Cilt sıkıştırıldığında portakal kabuğu görünümü ortaya çıkar. İleri seviyedeki selülitler ise cildi sıkıştırmadan bile portakal kabuğu şekli direk görülür. İlk başlangıçta yumuşakken zamanla daha sert ve nodüler bir hal alır ve tedavisi zordur.
Karanfil, Tarçın, Biberiye, Zencefil, Maydanoz gibi dolaşıma dost olan bitkiler
Selülit için en iyi egzersiz yürüyüştür. Çünkü yürüyüş sakindir. Aşırı olarak lokal kas çalıştırması söz konusu değildir ve ödeme neden olmaz.Aynı zamanda kalp dostudur.
Thalia Güzellik de öncelikle müşterimizin selülit derecesini ölçüyoruz. Müşterimizin selülit derecesine göre 1 ila 1,5 saat arası uygulama yapılıyor. Uygulamad kullandığımız cihazlar EXIMIA, ENDOLİFT, PRESSOTERAPİ,ELEKTRO TERAPİ, VAKUM TERAPİ GİBİ CİHAZLAR. Hedef selüliti yavaş yavaş yok etmek. Sağlıklı beslenme, bol su, ve birazda yürüyüş ile destekleyerek selülitten uzak bir yaşam sunuyoruz.

Magic Probe

Sarkık cilt, lokalize yağ, fibrotik alan, çatlaklar ile gevşek ve yumuşak selülit bölgelerinin normalleşmesi için geliştirilmiş ses dalgaları ile yağ yakma makinesidir. 27–40 Khz lik darbeler 1,7 Mhz operasyon frekansına bindirilerek farklı cilt tipleri için rezonans sorunları ortadan kaldırılmıştır. Bölge deformasyonuna göre 12 seans kafidir. İlk seans dan sonra netice fark edilir ve 6. seans da olgunluğa erişir. Devamında ise sonucun kalıcı olması garanti edilir.
100’ün üzerinde yapılan klinik çalışmalarında bel bölgesinde 1,5 cm den daha az sonuç görülmediği gibi 7,5 cm kadar inanılmaz neticeler de alınmıştır. 2 ila 4 cm lik sonuçlar olağandır. Marlin Tech Laboratory uygulama bölgesindeki sonucu garanti eder.
Cihaz üzerindeki dokunmatik ekrandan “boyun, göğüs, sırt, bel, basen ile kol ve bacaklar” seçilerek bunlara ait program uygulanır. Seçilen parametrelerin ekrana otomatik gelmesi kullanıcı hatasına izin vermez.
Uygulama esnasında ve sonrasında herhangi bir olumsuz etki hissedilemez.
Yüksek frekanslı ses dalgaları ev tipi müzik setinden daha zararlı değildir! Ultrasonik probe’u bir haporlör gibi görürsek, gücü müzik setimizden çok düşük, frekansı ise duyma sınırımızın %80 kadar ötesidir.
Seans öncesi aç olmak süratli netice almayı kolaylaştırır. Sonrasında ise az yağlı besinleri tüketmek “kırılmış” yağ hücrelerinin atımını hızlandırır. Yine, seans öncesi ve sonrası bol su içmek, bu sürece olumlu katkı sağlar.
Lokal yağ (adiposit) hücrelerimiz ergenlikte mevcut miktarına ulaşarak sonraki yaşamımızda sayıca değişmez. Hacimce ise 4000 katına kadar çıkarak dev yumrular oluşturabilirler. Adiposit in barındırdığı yağ, uygulanan iç basınçla hücre çeperini kırar ve “ölmüş” yağ hücreleri venöz dolaşımla üriner sisteme nakledilir, idrarla atılır.
Hamilelik, Lohusalar, kardiyovasküler sorunlular, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklarında, diyabet, epilepsi, cerrahi nekahet dönemleri ile regl halleri dışında ve 16 yaşını aşmış herkes Magic Probe’dan yararlanır.

Elektro Terapi

Elektro terapi, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, cilt ve cilt altı dolaşımını arttırarak cildin kalitesinin artmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Vücudunuzda yağ dokusunun biriktiği yerlere, pasif jimnastik yaptırarak ve lenfatik dolaşımı hızlandırarak incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu teknik, vücuda yerleştirilen elektrotlarla doğru akım kullanılarak uygulanır.
Elektroterapi bölgesel zayıflamayı, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, cilt ve cilt altı dolaşımını arttırarak cildin kalitesinin artmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Elektroterapi uygulamaları ile yağ yakımı hızlanır, kilo verme kolaylaşır. Vücudunuzda yağ dokusunun biriktiği yerlere, pasif jimnastik yaptırarak incelmesini sağlayan bir yöntemdir.
Elektroterapi ( pasif jimnastik ) vücudun kas noktalarına elektrotlarla bağlanan kesintili akım veren masaj özelliği olan, kasların çalışmasını, güçlenmesini, artık maddelerin temizlenmesini sağlayan pasif jimnastik aletidir. Elektroterapi cihazında kullanılan, farklı etkilere sahip 6 program bulunmaktadır. Her biri cilt altı dokularda farklı etkiye sahiplerdir. 8 çıkışlı 16 elektrottan oluşmaktadır.
Kan dolaşımını hızlandırır.
Metabolizmayı düzene sokar.
Kasları uyarıcı etkisi vardır.
Cildi ve vücudu sıkılaştırır.
Bölgesel yağlanmada yağ yıkımı ( lipolitik etki )
Cilt sarkmasında toparlanma ( sıkılaşma )
Vücut yağ oranının azaltılması
Yağ birikimlerinin azaltılması
Gevşekliğin giderilmesi
Vücudun şekillendirilmesi
Birikmiş sıvıların azaltılması ve drenajı
Dolaşım bozukluğu bulgularının azaltılması
Kas spazmlarının giderilmesi.

Presso Terapi

Pressoterapi (Lenf Drenaj), göğüs bölgesinden ayaklara kadar kişinin tüm vücudu saran bir hava tulumu ile uygulanan ve özel programlara göre belirlenmiş basınç yoluyla vücuttaki lenf akımını ve kan dolaşımını arttıran bir masaj yöntemidir.
Kişinin beklentileri ve uzmanın tespitleri doğrultusunda Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulamasının planı belirlenir. Hastaya, göğüs bölgesinden ayaklarına kadar tüm vücudunu saran Pressoterapi (Lenf Drenaj) hava tulumu giydirilir. Farklı bölümlerden oluşan hava tulumunun belli bir sıra ile şişip inen kontrollü ve ritmik hareket mekanizması ile basınç terapisi vücuda sağlanır.
Toksin birikmesi olanlarda toksinlerin atılmasına
Selülit ve kilo problemleri bulunanlara
Ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılara
Ödem ve şişmelerin azaltılmasına
Sezaryen ile doğum yapan kadınlara (iki ay sonra)
Normal doğumdan 45 gün sonrasında kadınlara
Kan dolaşım bozukluğundan şikayeti olanlara
Rahatlamak ve vücut ağrılarından arınmak isteyenlere
Sigara ve alkol alışkanlığı olanlara
Vücudunda ve kol, bacak, karın bölgelerinde şişkinlikleri olanlarda toksinlerin vücuttan atılması
gibi alanlarda fayda sağlayan bir yöntem olarak kullanılmaktadır.
Pressoterapi (Lenf Drenaj) uygulaması ortalama 20 – 30 dakika arasında sürer. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir. Bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.İstenilen sonuçlara ulaşmak için haftada 1 veya 2 kez olmak üzere en az 6 seans uygulama yapılması önerilmektedir.
Pressoterapi (Lenf Drenaj) acı veya ağrı veren bir uygulama değildir. Aksine, hastalara yorgunluk atıcı, sakinleştirici ve rahatlatıcı bir masaj hissi vermektedir.